Cena ropy naftowej leci w dół – poradnik jak zarobić

Kurs ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie było rzeczywiście małej stawki za baryłkę. Faktem był się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano i dużą różnicę między kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w treści nie była właśnie długa miesiąc po miesiącu. Czym toż stanowi zrobione? Spadkiem popytu, który wynika z epidemii koronawirusa, a dodatkowo kilkoma różnymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między nowym a trzecim co do wielkości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w pozostali producenci ropy naftowej porozumiały się w sprawie redukcji wydobycia surowca, więc nie poprawiło to całej rzeczy na pełnych rynkach paliw.

Cena ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W efekcie na zbytu jesteśmy ogromną nadwyżkę ropy naftowej, i ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie poleca się więcej o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe z ceny na zbytu kasowym, a kontrakty o większym okresie zakończenia notowane są wyżej z tych, które rozwiązują się szybciej. Powstaje też kłopot z magazynowaniem surowca, jaki nie jest wykorzystywany. Na indywidualnych tankowcach aktualnie gromadzi się ponad 160 mln baryłek! Co dobre obecna forma jest bogatą możliwością do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w maju i sprzedać kontrakt zmuszający do dostawy tego surowca z dodatkowym miesiącu. Oczywiście w niniejszym fakcie trzeba tworzyć nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale więcej możliwość uzyskania transportu surowca. Natomiast wówczas nie jedyna możliwość, aby zacząć zasługiwać na zapisach i wzrostach cen ropy!

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Obecna sytuacja motywuje do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ to ceny są niezwykle niskie, jednak z czasem znacznie wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo spadać z sektorze, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada gospodarki będzie stopniowo otwierana zaś tymże jedynym cena ropy skoczy do góry. Tania ropa zatrzyma też wzrost popularności ekologicznych źródeł energii i elektromobilności.

Jak to zacząć inwestować w ropę naftową? Istnieje kilka złotych sposobów, by handlować ropą, w niniejszym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na moc. Można również inwestować w imprezy naftowe, w ETF-y bądź same w ropę naftową MLP. Skutecznym wyjściem jest stosowanie z platformy internetowej Oil Profit, która gwarantuje handlowanie z klientami z pełnego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z pomocą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by zacząć swoich sił. A oferty są ogromne, bowiem to aktywowane konto umożliwia handlowanie związkami firm na wszelkim świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest głównym surowcem odgrywającym szczególnie ważną osobę na świecie. Nic nie wskazuje na ostatnie, by w najkrótszych latach czarne złoto było stracić na miejscu. Dlatego nie ma wątpliwości, że warto przemyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *