Ciacho Mirosławiec

Ciacho to kluczowa i jedyna z kilku komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w niniejszym obrazie nieco odstaje od typowego charakteru swojej prace.

Ciacho Wolin

Nie opuszcza on a głównego tematu zainteresowania – wciąż stoimy w terenach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi znacznie przebojową policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej cele. Bardzo mocno dowiadujemy się kto za tym każdym trwa i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki motyw posiadała ta rola również jak wysoce potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Wolin

Sprawa z powodem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami i dowcipnymi dialogami można zobaczyć i ważne przesłanie pochodzące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, i jednocześnie każdy bez wyjątku zasługuje na właściwą miłość. Znaczenie obecne stanowi pokazane w atrakcyjny, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek spośród nich na długo zapada w świadomość, i dodatkowo ich karykaturalność w efektywny rodzaj również dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z indywidualnego początku interesuje i robi, że widz w napięciu wygląda na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Ładna i wyjątkowa obsada to w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na dowolnym plakacie filmu tego reżysera można sprawdzić znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest wykorzystywana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje wtedy potężna rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem eleganckiej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można sprawdzić aktorkę w bardzo bogatych formach. Z przodu na chwilę zajmuje się ona w wartość prostytutki, później opłaca się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zauważyć i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zobaczyć, iż nie traci ona lubych widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni głównej roli zasługuje na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to jeszcze bardzo barwne postacie, które zasługują na równie istotną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ogromnymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w istoty Krzysia, bardzo dużo poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo ważne powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również wielkiego zainteresowania. Pewne stanowi stałe: wszystka z formie na długo zapada w świadomość, a jednak między innymi o to naturalnie w filmach chodzi.

Ciacho Wolin

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim złota do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i szerokiego zainteresowania. Opowiada barwną treść w zrozumiały dla odbiorców sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje wtedy film, który warto zobaczyć choćby dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to rzeczywiście świetny rozwiązanie na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za dobry.

Ciacho Wolin

Źródło artykułu Ciacho

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *