Implanty zębowe Drawno

Implanty zębowe Drawno

4 marca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Współczesna stomatologia kupi na uzyskanie dobrych efektów nawet przy dużych brakach zębowych.

Implanty zębowe Trzebiatów

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Właśnie do możliwości jesteśmy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Trzebiatów
mosty protetyczne Trzebiatów
ruchome protezy zębowe Trzebiatów

Każda z ostatnich propozycji ma swoje walory oraz minusy, więc warto wprowadzić się z nimi tuż przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto dodać je jako już!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Potrafi stanowić zatem także kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. I usunięcie zęba że być rezultatem jego zniszczenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto dodać je jako wcześnie. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma głęboki pomysł na zgryz, więc może mówić nie wyłącznie do punktów z żuciem, lecz jednocześnie do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może zdobyć jeszcze do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

Zatem wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto przemyśleć jak najszybciej – lub w takim przypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe traktowane są za najlepszą drogę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w znaczenie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu osadza się następnie koronę, która doskonale imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, jakie potrafią pomóc nawet na ponad 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do uzupełnienia jednego czy kilku braków. Takie podejście bierze się także w sukcesie bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których umieszcza się na określone specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich ogromna wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to więcej prosty gotuj na uzupełnieni brakujących zębów. Czynią one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego spotyka się specjalne uzupełnienie, najczęściej zrobione z porcelany, które osadzane jest na okolicznych dla braku zębach – w skutku jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi istnieć otoczony zębami posiadającymi korzenie – toż naprawdę zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy niezbędne jest dodatkowo przygotowanie ich leczenia kanałowego. To minus tej drogi, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po zakończeniu mostu protetycznego stanowi szczególnie atrakcyjny – stanowi on niemalże nie do poznania z innych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów też jest kluczowa – potrafią one sprzyjać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia propozycja to protezy ruchome, na dowód uczynione z akrylu. To popularni środek na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może wpływać ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a też trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Dodatkowo nie przynosi ona tak ważnej odporności jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Trzebiatów