Kino Bobolice

Czy warto oglądać naturalne i niskie filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo strata czasu, i przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A natomiast jest tyle innych źródeł, dzięki jakim można zobaczyć wybrany film a na dodatek tańszym kosztem.

Kino Maszewo

 

Pytanie, to czy bowiem nie są to jedno wielkie koszty, można zatem pozwalać sobie na badanie przeciętnych i złych filmów? Czy naprawdę możesz z wszelkim przekonaniem powiedzieć jesteś tak popularnym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej pracy! Jeśli myślisz, że właśnie, to znawcą tak nie jesteś! Liczysz się ale za niego, a toż natomiast różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwadze tych wszystkich klientów filmowych trzymających się za wytrawnych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym sposobem w stron krytyki, która znacznie często właśnie z definicje ją robi, w teraźniejszości jest jedynie wiadrem pomyj i falą dobrego albo nie hejtu. To zdarzenie pseudo-filmowej krytyki w necie nie zachowało się przecież znikąd. I tu niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Faktem jest właściwie podejście samego krytyka, czy recenzenta do punktu analizy oraz niezachwiana wiara we prywatne głosy i opinie.

Kino Maszewo

Otóż, próbując naświetlić ten ważny problem można dojść do sądzie, że dotyczy on przeważnie z przesadnego krytycyzmu, natomiast tenże powodowany jest zazwyczaj faktem oglądania tylko tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to świadczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub daj złych – to jednak niczemu nie służy? Zaś w uwag wielu negatywnie działa na stworzenie gustu filmowego.

Kino Maszewo

A zawsze jest inaczej. Kiedy tylko osoba wydająca decyzję o filmie ogląda wszystko, to co dobre, niezwykle szybko zatraca się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W współczesny styl można szybko orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w wszelkiej skali powinien pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy opinii czy recenzent, tym więcej odniesień na jego skali, a tymże tymże trafniejsze są jego myśl. Potrafiło się więc wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni irytują się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten wydzielający się w internecie swoimi stanowiskami na temat obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy zatem należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz prawa nie! Chodzi raczej tu o stałe życie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest krótki, a następnie sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To działanie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po ważne będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy powiedzieli jego autorze, i po nowe w współczesny zabieg z pełną pewnością jeszcze bardzo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich bardzo dużo zarówno plusy, lecz plus i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Obecnie można tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i następnie minusy, która z nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Wtedy nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Maszewo

Posiadając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy przekonuje się, że są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki rób, jakby jeden tego wyglądał, przecież ich wartość artystyczna jest wielka a stanowić chyba przyjdą do gustu innemu użytkownika. Nie dość, że doceni ich kunszt, to stworzę się w nim myśl, że najczęściej żaden osąd nie jest wyłączny i gotowy, więc odpowiedź na badanie czy warto oglądać naturalne i niskie filmy powinna brzmieć – Warto! I gdy rozważasz się swoimi myślami w internecie więc pamiętasz taki obowiązek.

Kino Maszewo

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *