Koszulki Miodowe lata Świdwin

“Miodowe lata” to kultowy serial, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został wyprodukowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno pojąć, że cały serial jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serialu, która została wyemitowana w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na różnych stacjach telewizyjnych. Można je również prosto znaleźć w internecie wyszukując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Serial opowiada o przygodach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy cały czas szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie pokaźnej majątku. Działania podejmowane przez nich w tym celu, za każdym razem kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i łatwowierni, cały czas popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wyjść bez szwanku, wiedzą również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie potrafią bez siebie żyć.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Karol Krawczyk to postać nieco apodyktyczna, nierzadko chodzi zdenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co nierzadko robi przyjaciel Norek. Jest niezwykle pomysłowy, bezustannie obmyśla nowe plany, dzięki którym nareszcie uda mu się dorobić fortuny. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się namówić Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niestety plany te zawsze kończą się fiaskiem. Jako motorniczy, Karol marzy o prowadzeniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj starego typu. Praca stanowi główny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mama Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu kłótni bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje opanowane i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i szalonych planów. Jego postać jest kontrastem dla osoby Karola. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi obiad.

Równie interesującymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety często krytykują nielogiczne plany swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym charakterze, jest bezkompromisowa i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Norka.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą opanowaną, znosi wszystkie niepoważne pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego opanowanego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej służy, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serialu to znakomity pomysł na prezent dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to na przykład najpopularniejsze teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy najpopularniejsza cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (oprócz koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Zobacz również serial miodowe lata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *