Poczta kurier śląskie  zamów online

Poczta kurier śląskie zamów online

9 października, 2019 Wyłączone przez Doradca Finansowy

Z powodu szybkiego rytmu życia i zwyżkującej popularności płatności przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku oferty kuszą nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Wilamowice może być naprawdę łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Wilamowice

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez kuriera dużo ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas i swoje nerwy, ponieważ stanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka elementów, w pierwszej kolejności należy zrobić zlecenie na kuriera, zabezpieczyć pakunek zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Wilamowice pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może przejąć naszą przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu paczki do adresata na czas. Zazwyczaj moment dostarczenia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek miesięcznie możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu przesyłek z pewnością dostrzeżemy też korzyści z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio spod naszego domu. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza gdypakunki sporo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych będzie mniejsza niż płatność za każdą z nich z osobna. Jeśli więc potrzebujemy przesyłać znaczące ilości paczek warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, jeśli towar który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować pakunek a, także umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania pakunku.

Należy pamiętać, że licząc wymiary pakunku oraz masę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety będą mogły zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgotności, dlatego lepiej nie przybliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Wybierając paletę na której prześlemy towar, upewnijmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wskazówki odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej folią lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Wilamowice dba by wszystkie pakunki były przenoszone z delikatnością, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się obracać a nawet być przyciśnięta przez pozostałe przesyłki.

Kolejną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Wilamowice odbierając pakunek musi też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Wilamowice .

Zobacz również poczta Kurier