Promocja Rossmann Karlino

Nic właściwie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie przechodzi się co dziwić, podczas tej pracy trzeba dbać o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre tusze do kąpieli.

Promocja Rossmann Nowogard

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic właściwie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie przechodzi się co dziwić, podczas tej pracy trzeba dbać o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre tusze do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny gdy go malują! Albo inaczej, nie taka duża kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i dodatków przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna mieć najbardziej optymalną temperaturę woda? Tak jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie że istnieć za gorąca, oraz z zmianie powietrze nie winno stanowić dokuczliwie zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, a rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W które urządzenia się wyposażyć? Na pewno niezbędne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do prania bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej wpisać w terenie ręki, tak aby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda jest obecnie odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Nowogard

Jak mieć dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na indywidualnych rękach, tak aby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak aby się nie przestraszyło, a kiedy pupa dziecka będzie bezpiecznie stworzona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i otwórz Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Najlepiej zbiera się wanienka ze stojakiem, bowiem nie angażuje pleców rodziców. Nie potrzeba się co chwilę schylać i przyjemnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, czy takich, jacy planują problemy z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie ma też wiele miejsca, ponieważ stojak jest produkowany a bogata go schować w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawę dziecka, to jesteśmy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Nowogard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *