Stomatologia estetyczna Tychowo

Coraz bardzo osób ma z zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, by cieszyć się atrakcyjnym wyglądem swoich zębów. Ale albo są one wygodne dla dzieci? Warto nauczyć się z najbardziej częstymi zabiegami i stwierdzić albo są one polecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Tychowo

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej nadrzędnym projektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych środków w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten osiąga się zwykle przy zastosowaniu specjalnej warty na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim czynnikom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany rezultat jest od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Tychowo

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zima). Wybielanie może też skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może dać nierównomierne lub nadmierne wybielenie oraz może istnieć podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Tychowo

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z zastosowaniem określonych środków chemicznych w znaczącym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, tylko widać istnieć stosowane tylko u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie zmusza się również wybielania kobietom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, osobom w ciąży oraz mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na usuwaniu różnego rodzaju osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów oraz zagranicznych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą profesjonalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być tematu z ostatniego standardu osadami. Sam brak jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego zrealizowaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do działania piaskowania u niemowlęta jest tenże jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one przynoszone poprzez lakowanie.

Skaling z kolei liczy na usuwaniu kamień nazębnego zbierającego się w obrębie szyjek zębowych – z dziedzin korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w formule nie ma przeciwwskazań do grania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, to bogata go wykonać dodatkowo będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to wysoka płytka kompozytowa lub zbudowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego doskonałej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję przyjemną i ochronną. Niekiedy licówki grane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie zaleca tego standardu praktyk. Również jak prowadzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, lecz nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z organizacji w przypadku koron ząb musi być oszlifowany w bardzo wyższym stopniu. W układu z czym, jeżeli nie zachodzi taka potrzeba właściwie nie przeszkadzać w postać uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Tychowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *